2016.03.10- ZGWK promuje wśród uczniów zdrową wodę

  • A  A  A  A  
        Pogotowie WOD-KAN 

994

10 Marzec 2016

ZGWK promuje wśród uczniów zdrową wodę

W czasie ferii zimowych w Zespole Szkół nr 4  pojawiły się pierwsze w naszym mieście tryskające świeżą wodą dwa źródełka wody pitnej. Urządzenia sprawdzone i funkcjonujące od wielu lat  w Europie i na świecie, są zdrową i ekologiczną alternatywą dla słodkich soków, napojów i wody butelkowanej spożywanych przez dzieci w trakcie pobytu w szkole.

W Tomaszowie Mazowieckim akcją promującą picie zdrowej wody zainicjował Zakład Gospodarki Wodno – Kanalizacyjnej i władze miasta Tomaszowa Mazowieckiego. Nieograniczony dostęp do wody pitnej, pozwoli na wyeliminowanie zakupu przez uczniów napoi, najczęściej oferowanych w opakowaniach jednorazowych z tworzyw sztucznych. Każde dostępne źródło, może miesięcznie dostarczyć nawet 45 000 litrów wody, co równoważy 30 000 sztuk napoi butelkowanych,  sprzedawanych najczęściej w opakowaniach typu PET, wytwarzanych na bazie nieodnawialnych zasobów naturalnych. Podczas produkcji i transportu tej ilości opakowań, do atmosfery emitowane jest ok. 1400 kg CO2., ponadto powstają poprodukcyjne i poużytkowe odpady stałe, które przez dziesiątki lat degradują nasze środowisko naturalne. Zmieniając nawyki i rezygnując z zakupu napoi butelkowanych, świadomie przyczyniamy się do redukcji globalnej emisji zanieczyszczeń.

Udostępniając zdroje, wpływamy nie tylko na ochronę środowiska, ale także na kształtowanie świadomości w zakresie zdrowego żywienia, którego nieodzownym elementem jest naturalna, czysta, przebadana bakteriologicznie woda,  dostarczona miejskim wodociągiem.

Zakład Gospodarki Wodno - Kanalizacyjnej w Tomaszowie Mazowieckim Spółka z o.o.
97-200 Tomaszów Mazowiecki, ul. Kępa 19
tel./fax 044 - 724- 22- 92