2017.06.6- Zdrój wody pitnej w SP nr 8

  • A  A  A  A  
        Pogotowie WOD-KAN 

994

6 Czerwiec 2017

Zdrój wody pitnej w SP nr 8

Zdrój wody pitnej w SP nr 8

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8 od 6 czerwca 2017 r. mogą już korzystać ze źródełek z filtrowaną wodą pitną. Powstały one dzięki współpracy placówki z Zakładem Gospodarki Wodno – Kanalizacyjnej w Tomaszowie Mazowieckim. Zdroje wodne zostały zainstalowane na I i III piętrze budynku szkoły. Tego dnia, podsumowano również konkursy plastyczne o tematyce ekologicznej: “Drugie dno H2O” oraz “Dla Ziemi wiele dobrego, robimy coś z niczego”. Tematem pierwszego konkursu było wykonanie pracy plastycznej dotyczącej wody, jej istotnej roli w przyrodzie oraz w życiu człowieka. W ramach drugiego konkursu należało wykonać pracę przestrzenną z odpadów i surowców wtórnych. Wszystkie nagrody dla uczniów ufundowało ZGWK. Podopieczni szkoły podstawowej nr 8 wręczyli Marii Chilińskiej – prezesowi zarządu Zakładu Gospodarki Wodno – Kanalizacyjnej w Tomaszowie Mazowieckim symboliczną „Kropelkę” w podziękowaniu za wspierania placówki w obszarze działań ekologicznych.
W czasie ferii zimowych identyczne zdroje wody pitnej zainstalowano w SP nr 4 na Niebrowie, SP nr 7 na Ludwikowie i ZSP nr 4 przy ul. LW Maya. Akcje źródełek w tomaszowskich szkołach zainicjowała Pani wiceprezydent Zofia Szymańska oraz Pani Prezes Zakładu Gospodarki Wodno-Kanalizacyjnej w Tomaszowie Maz. Warto dodać, że woda z tych zdroi jest bardzo dobrej jakości i może być spożywana przez dzieci. To zdrowa i ekologiczna alternatywa dla słodkich soków i napojów. Woda ta, cieszy się wśród uczniów ogromnym zainteresowaniem, ale nie można się temu dziwić, bo to samo zdrowie, a do tego urządzenia mają ładna formę i praktyczną konstrukcję.
Jako przedstawiciele Spółki możemy być dumni, że tak wiele uczniów z Tomaszowa, może ze zdrowiem gasić pragnienie dzięki zdrojom, bo to sprawdzone i funkcjonujące z powodzeniem od wielu lat w Europie i na świecie rozwiązania.
Zakład Gospodarki Wodno - Kanalizacyjnej w Tomaszowie Mazowieckim Spółka z o.o.
97-200 Tomaszów Mazowiecki, ul. Kępa 19
tel./fax 044 - 724- 22- 92