2016.10.28 – IV Polski Kongres Przedsiębiorczości w Lublinie

  • A  A  A  A  
        Pogotowie WOD-KAN 

994

27-28 Październik 2016

 

Lublin,

IV Polski Kongres Przedsiębiorczości

IV Polski Kongres Przedsiębiorczości odbył się w Lubelskim Centrum Konferencyjnym w Lublinie w dniach 27-28 października. Organizatorem była Polska Agencja Przedsiębiorczości, a głównymi partnerami Województwo Lubelskie i Miasto Lublin.

Motywem przewodnim Kongresu była synergia nauki z biznesem, wejście polskich firm na rynki globalne oraz nadanie innowacyjnego wymiaru polskiej gospodarce. W największym wydarzeniu biznesowo-gospodarczym w Polsce w tym roku wzięło udział ponad tysiąc uczestników.

150 prelegentów w 25 panelach dyskusyjnych rozmawiało na tematy związane ze współpracą nauki i biznesu, innowacjami, ideą smart city, rynkiem mieszkaniowym, górnictwem oraz konkurencyjnością Polski na rynkach zagranicznych. Poruszono także kwestie związane z rozwojem ekonomicznym i społecznym, siłą polskich innowacji, transferem i komercjalizacją wiedzy oraz ochrona własności przemysłowej, medycyną, transportem publicznym i międzynarodowym, wyzwaniami czekającymi polskie miasta i gminy, przemysłem ciężkim, przemysłem zbrojeniowym i obronnością, polityką mieszkaniową, terenami inwestycyjnymi, nowoczesnymi usługami dla biznesu czy źródłami energii odnawialnej.

W pierwszym dniu Kongresu Prezydent Miasta Tomaszowa Mazowieckiego Marcin Witko i prezes Zakładu Gospodarki Wodno-Kanalizacyjnej Maria Chilińska otrzymali nagrody Lider Rozwoju Regionalnego 2016. W krótkiej wypowiedzi przed kamerami i zgromadzonymi podsumowali jak w tym roku gospodarczo rozwinął się Tomaszów Mazowiecki. Prezydent wymienił inwestycję krytego toru łyżwiarskiego, która przyciągnie do Miasta inwestorów, a zawodnicy będą mieli gdzie trenować i przygotowywać się do zawodów. Prezes ZGWK w wywiadzie dla Biznes Plus podsumowała projekt “Modernizacja oczyszczalni ścieków i skanalizowanie części aglomeracji Tomaszowa Mazowieckiego”.

Zwieńczeniem pierwszego dnia kongresu była uroczysta gala, podczas której najprężniejsze polskie firmy i instytucje zostały uhonorowane nagrodami przyznawanymi przez Polską Agencję Przedsiębiorczości. Do Tomaszowa Mazowieckiego trafiły dwie nagrody Lidera Rozwoju Regionalnego 2016 uroczystością prowadzoną przez redaktora Marcina Prokopa uświetnił koncert smyczkowy w Filharmonii im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie.

Drugiego dnia 28 października prezes Maria Chilińska wzięła udział w panelu dyskusyjnym, na którym promowały się firmy wodno-kanalizacyjne z całej Polski. Podczas swojej prezentacji multimedialnej pt. “W zgodzie z naturą” opowiedziała słuchaczom o nowoczesnych rozwiązaniach zastosowanych w zmodernizowanej oczyszczalni ścieków, o szczególnym umiejscowieniu zrealizowanej inwestycji, a także o działaniach na rzecz osiągnięcia efektu ekologicznego. Tomaszów Mazowiecki jako miasto pięciu rzek jest miejscem szczególnym, gdzie samą faunę ptaków reprezentuje około 200 gatunków, a w granicach Niebieskich Źródeł występuje 400 gatunków roślin. Wszelkie działania prowadzone przez spółką na rzecz ekologii sprawiły , że 208 mln inwestycja stała się doskonałym przykładem tego, że konieczność ochrony cennych przyrodniczo obszarów nie ogranicza możliwości zaawansowanej technologicznie infrastruktury technicznej.

Prezydent Miasta Tomaszowa Marcin Witko wziął udział jako prelegent w dwóch panelach dyskusyjnych. W pierwszym pt. “Sposób na inwestora”. Jak miasta i gminy skutecznie przyciągają kapitał, w drugim wspólnie z legendami polskiego sportu Mateuszem Kusznierewiczem i Robertem Korzeniowskim pt. “Biznes w sporcie, sport w biznesie”.

Zakład Gospodarki Wodno - Kanalizacyjnej w Tomaszowie Mazowieckim Spółka z o.o.
97-200 Tomaszów Mazowiecki, ul. Kępa 19
tel./fax 044 - 724- 22- 92