„Przyłącz się”

 „Festyn Rodzinny Zdrowo i Sportowo z Rodziną” organizowany w sobotę 13 czerwca 2015 roku przez Szkołę Podstawową nr 7 na Ludwikowie, był okazją do promocji unijnego projektu „Modernizacja oczyszczalni ścieków i skanalizowanie części aglomeracji Tomaszowa Mazowieckiego”, realizowanego przez Zakład Gospodarki Wodno-Kanalizacyjnej w Tomaszowie Mazowieckim Sp. z o.o.

            W czasie kilkugodzinnej imprezy, obfitującej w różnorodne atrakcje, zabawy i niespodzianki przeznaczone dla dzieci i dorosłych, można było odwiedzić punkt informacji o projekcie, obsługiwany przez pracowników ZGWK. Mieszkańcy dzielnicy Ludwików, mieli okazję uzyskać szczegółową wiedzę nt. realizacji inwestycji i preferencyjnych warunków przystąpienia do projektu oraz złożyć wnioski o unijne dofinansowanie przyłączy kanalizacyjnych dla swojej nieruchomości. Korzystne warunki udziału w inwestycji budowy kanalizacji oraz wysokie dofinansowanie unijne dla budowy przyłączy do indywidualnych nieruchomości, sprawiły, iż podpisano kilkadziesiąt wniosków o dofinansowanie budowy przyłączy.

Dużym powodzeniem wśród wszystkich uczestników imprezy, cieszyła się woda mineralna rozdawana przez ZGWK, promująca na załączonych kartonikach efekt ekologiczny realizacji projektu, jednocześnie zapraszając mieszkańców Ludwikowa do przyłączania się do nowobudowanej kanalizacji.

 Festyn był także dobrą okazją, by lokalnej społeczności zaprezentować wszystkie prace uczniów szkoły podstawowej nr 7, nadesłane na konkurs plastyczny pt. “Fundusze europejskie zmieniają Tomaszów Mazowiecki", organizowany przez ZGWK z okazji „Dni Otwartych Funduszy Europejskich”, a uroczyście podsumowany na Placu Kościuszki w dniu 10 maja br. Jedną z prac, nagrodzoną I miejscem w kategorii klas IV-VI, wykonała uczennica SP 7 - Angelika Kacprzak. Warto przypomnieć, że finalistka, oprócz atrakcyjnej nagrody indywidualnej, ufundowanej przez ZGWK, zdobyła także wartościową nagrodę dla swojej szkoły. Jedną z niespodzianek festynu było radosne rozpakowywanie tej nagrody przez najmłodszych uczestników zabawy.

 Ponadto, w ramach ogólnospołecznej, otwartej edukacji ekologicznej, ZGWK już po raz kolejny udostępniło mieszkańcom Tomaszowa swoje ruchome „małe laboratorium”. Wszyscy ciekawi, mogli poznać przebieg procesu oczyszczania miejskich ścieków i jego końcowy efekt. Mogli także zobaczyć pod mikroskopem organizmy żyjące w ściekach na poszczególnych etapach procesu ich oczyszczania.P1430557P1430572P1430636P1430682P1430694

http://www.tomaszow-maz.eu/537-462f14ea809d7-65626-p_1.htm

http://tomaszowmazowiecki.naszemiasto.pl/artykul/zdrowo-i-sportowo-na-ludwikowie-w-sp-nr-7-rodzinny-festyn-z,3420119,artgal,t,id,tm.html